+420 731 143 545

info@ocbreda.cz

O centru

  • O centru

Společenské a obchodní centrum BREDA & WEINSTEIN vyrostlo na půdorysu bývalého měšťanského pivovaru v samém srdci města. Zachován byl historický ráz venkovních fasád a také pivovarský komín, který tvoří nevšední architektonickou dominantu centra. Důkladnou rekonstrukcí prošly objekty staré a nové sladovny, varna i spilka (část pivovaru, ve které probíhá kvašení piva). Nově je zastavěn prostor horního a dolního pivovarského dvora, kde jsou vybudována jedno podzemní a čtyři nadzemní podlaží.

Díky vlastnictví exkluzivní značky centrum navazuje na více než 100-letou regionální tradici a pod značkou Breda & Weinstein chce do centra Opavy vrátit někdejší „lesk a luxus“ nakupování a stejně jako před lety vizionář David Weinstein „lákat zákazníky nejenom hojností zboží, ale i estetickým a kultivovaným prostředím“.

Těšit se můžete na pestrou paletu obchodů, služeb, gastronomie, zábavy a volnočasových aktivit. Mezi více než 100 pronajímanými jednotkami najdete takové značky, jako jsou C&A, New Yorker, H&M, Intersport, Datart, Rossmann a další. Součástí je také multikino Cinestar se 6 sály, nejmodernější 3D projekcí a celkovou kapacitou 650 diváků, nebo stylová kavárna (Ka-Varna) umístěná v renovovaném sále staré varny a restaurace Nová sladovna s vlastním minipivovarem.

Pro parkování je určeno přibližně 500 parkovacích míst zejména v podzemních podlažích. Centrum nabízí celkem 56 090 mužitné plochy (z toho plocha určená k pronájmům představuje 26 100 m2).

OC BREDA & WEINSTEINOC BREDA & WEINSTEIN

O CERTIFIKACI BREEAM

Nad rámec běžných standardů jsou v obchodním centru využita řešení v souladu s mezinárodní environmentální certifikací BREEAM (na úrovni GOOD), která ještě zohlední ohleduplný přístup centra k životnímu prostředí v průběhu výstavby i vlastního provozu. Mezi uvažovaná řešení patří například použití energeticky úsporných transportních zařízení (eskalátorů, výtahů), topení a chlazení zajištuje jediná tepelná smyčka s tepelnými čerpadly, nadstandardní kapacita stojanů na kola s více než 100 místy před všemi vchody do centra pro pěší a zázemí pro cyklisty v podobě šaten a sociálního příslušenství a také využití informačního systému centra pro monitoring veřejné dopravy jako další služby návštěvníkům.

Provozovatelem obchodního centra je BREDA & WEINSTEIN s.r.o. se sídlem Václavské náměstí 773/4, Praha 1,  110 00,
IČ: 06956998, společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. C 292025.

Abecední seznam obchodů a služeb


© ARSYLINE 2017
}
Upozornění
Zavřít