+420 731 143 545

info@ocbreda.cz

Aktuality

  • Aktuality
  • Výstava představí Ukrajinu – zemi kontrastů v jednotce Univerzitního centra

Výstava představí Ukrajinu – zemi kontrastů v jednotce Univerzitního centra

O Ukrajině v dnešních dnech slýcháváme zejména v kontextu bezprecedentního a hrůzného válečného konfliktu, který zemí aktuálně zmítá. Drastické záběry z válečných zón vyvolávající úzkost jistě neminuly v uplynulých měsících nikoho. Tato výstava si však za cíl klade podat poněkud jiný obraz země. Takový, který Ukrajinu ukazuje v její pestrosti, jako zemi nebývalých kontrastů, lesku i bídy, zemi, kterou jistě stojí za to lépe poznat. Výstavu společně s doprovodným programem připravila Fakulta veřejných politik v Opavě a její autorkou je Mgr. Andrea Preissová Krejčí, Ph.D.

Součástí výstavy bude také doprovodný program ve formě přednášek se zajímavými hosty, odborníky na slovo vzatými. 28. dubna od 17:00 proběhne vernisáž výstavy spojená s přednáškou s názvem Krajané  na Ukrajině v podání prof. Lyudmyly Chyzhevske z Žytomyrské technologické univerzity, předsedkyně spolku volyňských Čechů v Žytomyru. Další přednáška pak proběhne 11. května v 17:00 a její název zní Ukrajinci v ČR před válkou, jejich integrace do české společnosti a  uplatnění v ČR. Přednášet bude Mgr. Uljana Cholodová, Ph.D. z Katedry slavistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Výstava i přednášky budou probíhat v UniPointu (1. patro OC Breda & Weinstein, vedle Krevního centra), vstup je volný vždy po dobu provozu obchodního centra. Více informací najdete na www.fvp.slu.cz.

Výstava je realizována v rámci projektu „Rozvoj VaV kapacit Slezské univerzity v Opavě“ reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014696.

Výstava představí Ukrajinu – zemi kontrastů v jednotce Univerzitního centra
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít