+420 731 143 545

info@ocbreda.cz

Aktuality

  • Aktuality
  • Opavský páv opět nabídne studentské filmy z celého světa

Opavský páv opět nabídne studentské filmy z celého světa

Od úterý 12. do čtvrtka 14. října 2021 proběhne na půdě Slezské univerzity 8. ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv. „Do soutěže festivalu přišly snímky z filmových škol z celého světa, např. z USA, Japonska, Brazílie, Izraele či Velké Británie, velmi silné zastoupení má také domácí produkce,“ upřesňuje Monika Horsáková, vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby, který festival pořádá.

Filmy budou o přízeň poroty usilovat v šesti kategoriích – Hraný film, Krátký hraný film, Animovaný film, Dokument, Videoklip a Propagační video. Udělovat se bude také cena za celkové vítězství, cena Asociace českých kameramanů a divácká cena. Festivalová porota zasedla ve složení herečka a režisérka Petra Nesvačilová, režisér Radim Špaček, vedoucí Ateliéru animované tvorby UTB ve Zlíně Lukáš Gregor, dramaturg ČT Martin Novosad, producent a scenárista Rudolf Merkner, kameraman Marek Jícha a animátorka Elen Mrázová.

Festival vedle projekcí nejlepších soutěžních filmů nabídne také workshopy pro střední školy, v rámci kterých si studenti budou moci vyzkoušet vysílání z televizního studia, plastelínovou animaci, tvorbu fotogramů nebo malování světlem, a také profesní workshopy či prezentace. „Jsou přístupné i veřejnosti, přihlásit se na ně lze prostřednictvím webových stránek festivalu,“ konstatuje Monika Horsáková. Součástí doprovodného programu bude také projekce snímku Petry Nesvačilové Vojna Ztohoven či debata s Radimem Špačkem. „Připravili jsme také dva koncerty. Velmi zajímavý hudebně- vizuální projekt Mikuláše Odehnala aka Lišaje a Jana Šrámka Special circumstances II, na který se návštěvníci mohou těšit v závěru zahajovacího večera, a koncert indiepopové kapely Prázdniny, který celý festival ukončí,“ uzavírá Monika Horsáková.

Festival se koná v areálu Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě na Hauerově ulici. Vstup na celý program je tradičně zdarma. Návštěvníci musí dodržovat aktuální protiepidemická opatření.

Opavský páv opět nabídne studentské filmy z celého světa
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít