+420 731 143 545

info@ocbreda.cz

Aktuality

Den prevence

ZRUŠENO!

Tradiční akce Fakulty veřejných politik, která se každoročně zaměřuje na oblast zdraví a prevence, proběhne letos již podruhé, a to 2. prosince v univerzitním centru v OC Breda & Weinstein (1. patro vedle krevního centra).

Zájemci z řad široké veřejnosti budou moci v čase od 10 do 17 hodin zdarma přijít a od odborníků i studentů fakulty se dozvědět nejrůznější rady a tipy, jak udržet v kondici své tělo i duši.

Na akci s názvem Den prevence zjistí například, jak správně provádět dentální hygienu i jak podat první pomoc v krizové situaci, mohou si nechat změřit krevní tlak, tělesnou hmotnost nebo tuky v těle. Rodiče získají cenné rady, jak správně a bezpečně podávat léky dětem, nebudou chybět ani ukázky používání kompenzačních pomůcek či invalidních vozíků a speciální pozornost bude věnována také osvětě v oblasti sexuálního zdraví a gynekologické prevence u mentálně postižených dívek.

V oblasti duševní kondice si budou moci zájemci udělat tzv. Well-being test a zjistit, v jaké jsou psychické pohodě a jak o ni do budoucna pečovat.

Program Dne prevence připravuje Ústav nelékařských zdravotnických studií a Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě a probíhá za podpory statutárního města Opavy.


Den prevence
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít