+420 553 820 121

info@ocbreda.cz

Aktuálně

Výstava Na útěku

Zlatá éra opavského obchodního domu i pronásledování nacistickou mašinérií. To vše připomíná výstava o rodině podnikatele Davida Weinsteina, který stál u zrodu obchodního domu Breda.

Galerie v podlaží 1. zavede návštěvníky do doby před druhou světovou válkou a pomocí promítaného dokumentu a instalovaných panelů vás seznámí s mnoha zajímavými detaily ze života opavské prvorepublikové smetánky. Hlavně ale připomene tragický osud rodiny Weinsteinových, kteří byli kvůli svému židovskému původu pronásledováni nacisty.

Jako připomínka zmaru bude v rámci výstavy přímo v obchodním centru promítán dokument Na útěku. Snímek režiséra Václava Hájka mapuje rodinnou historii a neuvěřitelný příběh útěku Roberta Weinsteina, syna slavného podnikatele. Ten před nacistickým terorem uprchl do Norska, kde byla objevena jeho pozůstalost, která se stala základem pro současnou výstavu. 

PROMÍTANÍ DOKUMENTU "NA ÚTĚKU - TRAGICKÝ OSUD RODINY DAVIDA WEINSTEINA" BUDE PROBÍHAT VE STŘEDU 10.10. OD 19:00 V MULTIKINĚ CINESTAR a uvede ho přímo jeho tvůrce Václav Hájek. Promítání dokumentu je zdarma pro členy Breda klubu. Stačí zaslat svou rezervaci na email bredarecepce@mintpm.cz a ve středu 10.10. od 16:00 - 18:45 si vstupenky vyzvednout u hostesky na stánku Breda klubu v podlaží 0 u vstupu z ulice U Fortny po předložení klubové karty. Počet vstupenek na osobu je omezen na 2 ks. Pokud nejste členy Breda klubu, je možné se zdarma registrovat na www.ocbredaklub.cz nebo přímo 10.10. u naší hostesky.


Výstava Na útěku
© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít